Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1
Zahradní slavnost 2024
2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Fulltextové vyhledávání

IMG

Optimální péče v domově
se zvláštním režimem v Křtinách u Brna

Podzim života prožít v důstojnosti a s láskou

Vyspělost společnosti lze měřit jejím vztahem ke stáří.
Na vztahu společnosti ke starým lidem se naplno ukazuje, jak je společnost vyspělá, jaké jsou její hodnoty, na jakých základech a tradicích vlastně stojí. Naše současnost, naše podmínky, naše postavení a naše prostředí nevzniklo samo od sebe. Bylo budováno lidmi, kteří jsou dnes staří a zaslouží si naši úctu a poděkování.

Člověk se rodí jako bezmocné stvoření zcela závislé na pomoci okolí. Každý z nás bral jako samozřejmost, že se o něj jeho okolí, jeho nejbližší postarali a umožnili mu postupný vývoj. Je přeci naprosto samozřejmé, že každý z nás má co vracet, každý z nás je v životě někomu za něco vděčný.

IMG

Stárnoucí člověk má přirozenou úctu ve vyspělé společnosti vyspělých lidí. Mnohé dokázal, vybudoval a často může i ve vysokém věku posloužit svojí radou, zkušeností či vlastním úhlem pohledu. Jen hlupák může snít o věčném mládí a brát staré lidi jako nepotřebné a zatěžující.

Pracovníci společnosti LUMINA si uvědomují každý den, že je naprosto nezbytné vytvářet starým lidem důstojné podmínky k životu. Jsou připraveni pomáhat svým klientům, zabezpečit jejich potřeby a dávat jim najevo úctu a poděkování. Každý stárnoucí člověk si ji zaslouží…

Posláním Domova je vytvořit našim klientům důstojné domácí zázemí, které se co nejvíce přibližuje jejich přáním a představám, pomoci překonávat obtíže přirozeně spojené s věkem našich klientů a poskytnout jim služby, které podpoří a posílí jejich dosavadní schopnosti, potřeby či zájmy.

Služba je poskytována tak, aby v co nejširší míře zachovala sociální kontakty a vazby s rodinou, přáteli a dalšími blízkými osobami.
Ve stáří je ukryta moudrost – je potřeba naučit se správně tázat.

Kalendář akcí

Kalendář akcí